Команда до цькування? Блогер Лебіга виклав фотографію підлітка на свою величезну аудиторію

Передісторія така:
На початку березня Михайло Лебіга почав стрім-челендж зі схуднення. Чоловік безперервно транслював в мережі все, що з ним відбувається, запрошував у гості для розмови відомих особистостей і таким розважальним контентом збирав донати на дрони для Збройних Сил України. Блогер пообіцяв підписникам, що не зупиниться доти, доки не скине сім кілограмів. І затія вдалася: менш, ніж за тиждень, Міша Лебіга втратив 7 кілограмів і зібрав вражаючі 10 мільйонів гривень на потреби війська.
Історія, яка стурбувала Центр безпечного Інтернету:
В телеграм-каналі блогера, де він спілкується зі своєю аудиторією Міша Лебіга виклав скрін з фотографією і повідомленням від підписника. Скептичне зауваження, яке стосується схуднення, ймовірно могло зачепити блогера. І хотів він того, чи ні, але на 16-річного підлітка, фактично дитину, вилилось чимало образливих слів від більш ніж двохсоттисячної аудиторії популярного серед молоді стримера.

Детектор Медіа, уточнили у підлітка, чи справді коментар Лебізі був приватним. Хлопець це підтвердив і розповів, що дійсно не очікував такої реакції блогера:
«В цій ситуації каталізатором конфлікту було моє повідомлення Лебізі. Він неправильно поступив, виставивши моє фото, розуміючи як відреагує на мене його авдиторія. Притензій до Лебіги в мене немає, мені байдуже на нього, він молодець, що робить збори, збирає гроші, і це круто. Я працюю з психіатром, і в мене все окей з ментальними здоровʼям, ця ситуація на мене не сильно вплинула. Але я хочу, щоб медійні люди перестали таке робити, тому що можна було б відповісти приватно і вирішити конфлікт, або як мінімум заблокувати мене».
Керівник напрямку протидії насильству над дітьми ВГО «Магнолія» Олексій Сидоренко зауважує, що публікувати без дозволу фотографії неповнолітніх в Україні заборонено законом і додає:
«Чудово, що ця ситуація не вийшла з-під контролю і не нашкодила дитині. Бо для цькування у підлітковому середовищі не потрібно багато. Одна фотографія з іронічним підписом в соцмережах, а далі сотні глузливих коментарів, за ними приватні повідомлення з погрозами і навіть реальні конфлікти, за межами Інтернет середовища. Кому ж як не блогерам це усвідомлювати? Вплив на велику аудиторію – це крім популярності завжди має бути і про соціальну відповідальність.»

Що цікаво, сам Михайло Лебіга звертав увагу на велику проблему кіберцькування. Разом зі співачкою Надею Дорофеєвою вони створили хіт “А я все плакала”, що змушує замислитися над проблемою булінгу в Інтернеті. Зокрема, такий текст озвучує блогер: «Я би заборонив би писати коментарі без паспорта. Бо ви забуваєте про то, шо ви можете і ранити людину, і так далі. А вам за це нічого немає. Перед тим, як писати, розумійте, шо це буде читати друга людина. Їй буде абсолютно неприкольно від того. Чи буде вам прикольно від того, шо неприкольно комусь?Думаю, це не прикольно». Автори пісні наголошували, що сподіваються заохотити слухачів до емпатії в онлайн-спілкуванні.
Більше про кібербулінг можна прочитати тут.